Middelburg Dronk

Nan King

(Foto's)
(Externe links)
 
(17 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven)
Regel 13: Regel 13:
 
facebook = "pages/Chinees-restaurant-Nan-King/114186812048612"
 
facebook = "pages/Chinees-restaurant-Nan-King/114186812048612"
 
aanvang = "1959"
 
aanvang = "1959"
gestopt = ""
+
gestopt = "2016"
 
voorganger = "Shanghai"
 
voorganger = "Shanghai"
 
opvolger = ""
 
opvolger = ""
 
/>
 
/>
Een Chinees-Indisch restaurant op de Varkensmarkt 11 te Middelburg - een opvolger van [[Shanghai]].   
+
Een Chinees-Indisch restaurant dat tussen 1959 en 2017 was gevestigd op de Varkensmarkt 11 te Middelburg. De zaak was een opvolger van [[Shanghai]].   
 
 
 
==Geschiedenis==
 
==Geschiedenis==
 
{{eigenaar
 
{{eigenaar
Regel 24: Regel 23:
 
| naam=K.S. Fu
 
| naam=K.S. Fu
 
| tekst=In oktober 1959 opent K.S. Fu Chinees restaurant Nan King op de Varkensmarkt 11 in Middelburg.
 
| tekst=In oktober 1959 opent K.S. Fu Chinees restaurant Nan King op de Varkensmarkt 11 in Middelburg.
 
 
}}
 
}}
 
 
{{eigenaar
 
{{eigenaar
 
| jaar=1970
 
| jaar=1970
 
| naam=Y.M. Yau
 
| naam=Y.M. Yau
| tekst=Rond 1970 komt de Y.M Yau in Nanking - de familie Yau zit anno 2014 nog steeds in de zaak.  
+
| tekst=Rond 1970 komt de Y.M Yau in Nanking - de familie Yau zit anno 2014 nog steeds in de zaak. Het pand van het restaurant stond al te koop vanaf begin 2015, maar najaar 2016 besluit de familie de verkoop niet af te wachten: Nan King sluit, na 42 jaar, per 1 januari 2017.
 
 
 
}}
 
}}
 
 
 
 
  
 
==Foto's==
 
==Foto's==
Regel 42: Regel 34:
 
<gallery perrow="5">
 
<gallery perrow="5">
 
Bestand:Nan_King_Familie.JPG| Serina Li, Carla Li Yau, Florence Li (achteraan). Voorgrond, Valetta Li en oma Yau Hau (vlnr)  
 
Bestand:Nan_King_Familie.JPG| Serina Li, Carla Li Yau, Florence Li (achteraan). Voorgrond, Valetta Li en oma Yau Hau (vlnr)  
Bestand:In_de_tang_juli_1992.jpg| Nan King in het artikel 'Ficus neemt 'Chinees' in de tang' van juli 1991. Op diverse zaken werd beslag gelegd i.v.m. zwart inkopen. Ook op [[Tah-Xin]] op de Markt.
 
 
Bestand:De_schuur2.jpg| Nan King in 1968: alleen gevestigd in het linkerpand
 
Bestand:De_schuur2.jpg| Nan King in 1968: alleen gevestigd in het linkerpand
 
</gallery><br />
 
</gallery><br />
  
 
==Naamgeving==
 
==Naamgeving==
==Eigenaars==
 
* K.S. Fu
 
* Y.M. Yau
 
 
 
==Bijzonderheden==
 
==Bijzonderheden==
 
* Chin Ping Yau zat van 1982 tot 2005 in Chinees-Indisch restaurant [http://veeredronk.nl/wiki/Lucky_Garden Lucky Garden] aan de Zuidstraat in Westkapelle.
 
* Chin Ping Yau zat van 1982 tot 2005 in Chinees-Indisch restaurant [http://veeredronk.nl/wiki/Lucky_Garden Lucky Garden] aan de Zuidstraat in Westkapelle.
 +
* Tussen 1917 en 1921 was in het pand aan de Varkensmarkt 11 de schoenhandel van Joh. Hamers uit Kaatsheuvel gevestigd. In de oude nummering was het adres toen nog Varkensmarkt I 182. In 1923 was de grammofoon en pathefoonhandel van K.P. Brusket in het pand gevestigd. Die zaak werd later opgevolgd door sigarenmagazijn De Tabakplant van Goedhart, in 1955 korte tijd opgevolgd door fruithandel Polderman, die in het pand gevestigd was tot [[Shanghai]], de voorloper van Nan King, er in 1957 neerstreek.
 +
<gallery perrow="6">
 +
Bestand:Advertentie_Hamers_juli_1917.jpg| Een advertentie van Schoenhandel Hamers (Noordbrabantsche Schoenhandel) in [http://zoeken.krantenbankzeeland.nl/issue/faa/1917-07-18/edition/null/page/2?query=Varkensmarkt%20182&period=1915-1925&sort=relevance&f_issuedate%5B0%5D=1900-01-01T00:00:00Z--%2B100YEARS De Faam van juli 1917]
 +
Bestand:Advertentie_Schoenmaker_Varkensmarkt_ca_1920.jpg| Een advertentie van de zaak uit 1920.
 +
Bestand:Brusket_1923.jpg| Een advertentie van Brusket in [http://zoeken.krantenbankzeeland.nl/issue/faa/1923-10-24/edition/null/page/3?query=Varkensmarkt%20182&period=1915-1925&sort=relevance&f_issuedate%5B0%5D=1900-01-01T00:00:00Z--%2B100YEARS De Faam van oktober 1923]
 +
Bestand:Tabaksplant_Varkensmarkt_1931.jpg| Een advertentie van sigarenmagazijn De Tabaksplant, uit 1931
 +
Bestand:Logement_De_Stad_Goes_Varkensmarkt,_1905.JPG| Sfeerbeeld: de Varkensmarkt in 1905, met op de achtergrond logement [[De Stad Goes (2)]]
 +
Bestand:Schuur_1962_met_kruidenier_als_buurman.JPG| Het pand op Vlasmarkt 13 in Middelburg, in 1962: een kruidenier (naast [[De Schuur]] van Barend Rob).
 +
</gallery><br />
 +
 
==Mooie verhalen==
 
==Mooie verhalen==
==Adres en contactgevens==
+
Van Middelburg Dronk op Facebook, 27 november 2016:
Varkensmarkt 11-13 Middelburg
+
 
 +
Wow! Het pand aan de Varkensmarkt stond al langer te koop, maar ondanks het feit dat het nog niet is verkocht heeft de familie Yau besloten Chinees restaurant Nan King per 1 januari 2017 te sluiten, na 42 (!) jaar.
 +
 
 +
Gisteravond ging ik er al even een tas eten scoren, maar uitbaatster Carla Yau vroeg me vanmiddag even terug te komen. "Dan is het lekker rustig". Zojuist vertelde ze me dat het gewoon mooi is geweest. De zaak is nog steeds van haar moeder, die bijna 80 is. Carla is 54, maar werkt ook al sinds 1975 in de zaak. Voor de kok wordt het werk ook steeds zwaarder. Er zijn ook kinderen die regelmatig helpen in de zaak, maar die zijn inmiddels afgestudeerd en kiezen toch liever voor een andere toekomst. Volgens mij verdwijnt hiermee de laatste klassieke Chinees uit de binnenstad van Middelburg.
 +
 
 +
Carla kijkt met veel plezier terug op al die jaren, en hoopt dat het pand een mooie nieuwe bestemming zal krijgen. Ze benadrukte een paar keer hoe mooi ze het vindt dat het pand het geboortehuis van Isaac Beeckman is. Door een misverstand belandde het monumentenbordje op het pand van de voormalige Schuur en ze hoopt nu dat het alsnog verplaatst kan worden. Toevallig kwam net Peter Sijnke voorbij gewandeld. Hij is het met Carla eens en zal zich als lid van de monumentencommissie hardmaken voor die verplaatsing.
 +
 
 +
Carla vertelde overigens dat er wel al een potentiële koper is geweest, die graag een hotel zou beginnen in de bewuste panden, inclusief dat van de voormalige schuur. Maar de brouwerij wil het uiteraard niet verkopen, die laten het liever verpauperen (zie ook het verhaal op https://goo.gl/NZSeH7). Zonde!
 +
 
 +
Hoe dan ook: namens iedereen bedanken wij de familie Yau voor al die jaren in Middelburg. De gezochte rust is welverdiend!
 +
 
 +
好運!
 +
 
 +
http://middelburgdronk.nl/wiki/Nan_King
 +
 
 +
Gerelateerd: Naar de Chinees?
 +
https://middelburgdronk.nl/wiki/Barcodes#Naar_de_Chinees.3F_.28Edwin_01_mei_2015.29
 +
 
 
==Externe links==
 
==Externe links==
 
* [https://nl-nl.facebook.com/pages/Chinees-restaurant-Nan-King/114186812048612 Nan King op Facebook]
 
* [https://nl-nl.facebook.com/pages/Chinees-restaurant-Nan-King/114186812048612 Nan King op Facebook]
 
* [http://www.pzc.nl/specials/smaakvan/middelburg/5895744/Middelburg-ChineesIndisch-restaurant-Nanking.ece Recensie PZC]  
 
* [http://www.pzc.nl/specials/smaakvan/middelburg/5895744/Middelburg-ChineesIndisch-restaurant-Nanking.ece Recensie PZC]  
 
* [http://www.pzc.nl/regio/walcheren/10591493/Gewapende-overval-op-Chinees-restaurant-Varkensmarkt-Middelburg.ece Gewapende overval op Chinees restaurant Varkensmarkt Middelburg 4 maart 2012]
 
* [http://www.pzc.nl/regio/walcheren/10591493/Gewapende-overval-op-Chinees-restaurant-Varkensmarkt-Middelburg.ece Gewapende overval op Chinees restaurant Varkensmarkt Middelburg 4 maart 2012]
 +
* [http://www.pzc.nl/regio/walcheren/bord-bij-middelburgs-geboortehuis-isaac-beeckman-1.6429880| Bord bij Middelburgs geboortehuis Isaac Beeckman, september 2016]
 +
* [https://wijzijndestad.com/verhalen/verkocht-met-herbestemming-woningen-in-het-voormalige-nan-king/ Verkocht met herbestemming: woningen in het voormalige Nan King]
 +
* [https://wijzijndestad.com/verhalen/nog-een-keer-naar-nan-king/ Video Wij zijn De Stad 12 april 2019: 'Nog één keer naar Restaurant Nang King in Middelburg']
 +
 
==Bronnen==
 
==Bronnen==
* Krantenknipsels: [http://zoeken.krantenbankzeeland.nl Krantenbank Zeeland Zeeuwse Bibliotheek]  
+
* Krantenknipsels: [http://zoeken.krantenbankzeeland.nl Krantenbank Zeeland Zeeuwse Bibliotheek], Joost Hamers,
 
* Foto's: Johan Francke, Lex de Meester, Frank Geldof
 
* Foto's: Johan Francke, Lex de Meester, Frank Geldof
[[Category:2010-2020]]
 
[[Category:RestaurantNu]]
 
[[Category:Varkensmarkt]]
 
[[Category:K.S. Fu]]
 
[[Category:Restaurant]]
 

Huidige versie van 16 feb 2025 om 10:04

 

Nan King

Varkensmarkt 11
4331LA Middelburg

Facebook

 

Een Chinees-Indisch restaurant dat tussen 1959 en 2017 was gevestigd op de Varkensmarkt 11 te Middelburg. De zaak was een opvolger van Shanghai.

Geschiedenis

1959
K.S. Fu

In oktober 1959 opent K.S. Fu Chinees restaurant Nan King op de Varkensmarkt 11 in Middelburg.

1970
Y.M. Yau

Rond 1970 komt de Y.M Yau in Nanking - de familie Yau zit anno 2014 nog steeds in de zaak. Het pand van het restaurant stond al te koop vanaf begin 2015, maar najaar 2016 besluit de familie de verkoop niet af te wachten: Nan King sluit, na 42 jaar, per 1 januari 2017.

Foto's

Meer afbeeldingen zijn te vinden op Nan_King/fotos


Naamgeving

Bijzonderheden

  • Chin Ping Yau zat van 1982 tot 2005 in Chinees-Indisch restaurant Lucky Garden aan de Zuidstraat in Westkapelle.
  • Tussen 1917 en 1921 was in het pand aan de Varkensmarkt 11 de schoenhandel van Joh. Hamers uit Kaatsheuvel gevestigd. In de oude nummering was het adres toen nog Varkensmarkt I 182. In 1923 was de grammofoon en pathefoonhandel van K.P. Brusket in het pand gevestigd. Die zaak werd later opgevolgd door sigarenmagazijn De Tabakplant van Goedhart, in 1955 korte tijd opgevolgd door fruithandel Polderman, die in het pand gevestigd was tot Shanghai, de voorloper van Nan King, er in 1957 neerstreek.

Mooie verhalen

Van Middelburg Dronk op Facebook, 27 november 2016:

Wow! Het pand aan de Varkensmarkt stond al langer te koop, maar ondanks het feit dat het nog niet is verkocht heeft de familie Yau besloten Chinees restaurant Nan King per 1 januari 2017 te sluiten, na 42 (!) jaar.

Gisteravond ging ik er al even een tas eten scoren, maar uitbaatster Carla Yau vroeg me vanmiddag even terug te komen. "Dan is het lekker rustig". Zojuist vertelde ze me dat het gewoon mooi is geweest. De zaak is nog steeds van haar moeder, die bijna 80 is. Carla is 54, maar werkt ook al sinds 1975 in de zaak. Voor de kok wordt het werk ook steeds zwaarder. Er zijn ook kinderen die regelmatig helpen in de zaak, maar die zijn inmiddels afgestudeerd en kiezen toch liever voor een andere toekomst. Volgens mij verdwijnt hiermee de laatste klassieke Chinees uit de binnenstad van Middelburg.

Carla kijkt met veel plezier terug op al die jaren, en hoopt dat het pand een mooie nieuwe bestemming zal krijgen. Ze benadrukte een paar keer hoe mooi ze het vindt dat het pand het geboortehuis van Isaac Beeckman is. Door een misverstand belandde het monumentenbordje op het pand van de voormalige Schuur en ze hoopt nu dat het alsnog verplaatst kan worden. Toevallig kwam net Peter Sijnke voorbij gewandeld. Hij is het met Carla eens en zal zich als lid van de monumentencommissie hardmaken voor die verplaatsing.

Carla vertelde overigens dat er wel al een potentiële koper is geweest, die graag een hotel zou beginnen in de bewuste panden, inclusief dat van de voormalige schuur. Maar de brouwerij wil het uiteraard niet verkopen, die laten het liever verpauperen (zie ook het verhaal op https://goo.gl/NZSeH7). Zonde!

Hoe dan ook: namens iedereen bedanken wij de familie Yau voor al die jaren in Middelburg. De gezochte rust is welverdiend!

好運!

http://middelburgdronk.nl/wiki/Nan_King

Gerelateerd: Naar de Chinees? https://middelburgdronk.nl/wiki/Barcodes#Naar_de_Chinees.3F_.28Edwin_01_mei_2015.29

Externe links

Bronnen